Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kurallar

YazarMesaj
Svetlana Talietzin
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Svetlana Talietzin

Gerçek Adı : Aslı
Lakap : Rus Rapunzeli

Bilgiler
Özel Güç: Animagus
Quidditch Mevkiî: Vurucu

Kurallar Empty
MesajKonu: Kurallar   Kurallar Icon_minitimeC.tesi Ocak 15, 2011 2:35 pm

Rol Oyunu Dışı

∞ Küfür, hakaret, reklam vb. içeren mesajlar yollamak yasaktır. Kullanıcının avatar veya imzasında da bu terimlere uyan resimler veya yazılar kullanması yasaktır. Aksi taktirde 1 ay süreyle banlanarak siteden uzaklaştırılır.
    ∞ Harry Potter roman ve filmlerdeki soyadların kullanımı yasaktır.
    ∞ Forum içerisindeki başlıklara, üst üste mesajlar atmak (flood) gerekmedikçe yasaktır.
    ∞ Forum moderatörlerinin yetkileri dahilinde uyguladıklarını yargılamak yasaktır.
    ∞ Üyenin, aile değişimi ve zorunlu değişiklikler dışında yalnızca üç kez isim değiştirme hakkı vardır.
    ∞ Oyuncu sitede mazeret bildirmeden bir ay aktif olmamışsa, ünlüsünden, rütbesinden ve sorumluluklarından men edilir. Ancak siteye döndüğünde ve geçerli bir mazeret gösterdiğinde bir hafta sonra rütbesine ve sorumluluklarına kavuşabilir. (Ünlüsü alınmamışsa ünlüsünü de kullanabilir.)
    ∞ Rol Oyunu dışı forumlara (Forum Oyunları, Anketler vs.) attığınız mesajlarda Türkçe'yi gerektiği gibi kullanmaya dikkat ediniz.
    ∞ Avatarlarınızın maksimum boyutu '140 x 280 pixel' imzalarınızın maksimum boyutu '500 x 250 pixel' olmalıdır.

Rol Oyunu Kuralları

∞ Rol oyunlarında 'Yedi Satır' kuralı geçerlidir. Zar sistemi ile yapılan rol oyunları dışında, beş satırdan az rol oyunları yapmak yasaktır.
    ∞ Sitemizde 'Eş zamanlı Rp' sistemi geçerlidir. Aynı anda bir kaç yerde rol oyunu yapabilirsiniz.
    ∞ Rol oyunu yapacakken lütfen sizden önce yazan kullanıcının oyununu okuyunuz ve ona uygun bir şekilde yazmaya çalışınız! Aksi görüldüğünde forumun moderatörü ya da yönetim tarafından uyarılacaksınız.
    ∞ Eğer Rol Oyununu tam olarak anlamadım yada kendimi geliştirmek istiyorum diyorsanız sitemizde 'RPG Nedir?' bölümü mevcuttur.
    ∞ Rol oyunu başlıklarına isim koyarken yazacağınız Rol Oyununu en güzel şekilde vurgulayan kelimeleri seçiniz. Başlık isimlerinde gereksiz noktalama işaretleri kullanmayınız.
    ∞ Rol oyunu başlığını açmış olan oyuncu, oynanacak olan kurgunun kurucusu sayılır. Böylelikle; kurucu oyun dışı mesaj olarak (Out), oyuncuları, zaman dilimini ve mekânı belirtmelidirler.
    ∞ Bir oyuncu rütbesini değiştirmek isterse mazeretiyle birlikte yönetim üyelerinden birine özel mesaj atmalıdır. Eğer yönetim üyesi mazeretini geçerli görürse rütbesi istediği rütbeyle değiştirilebilir.
    ∞ Rol Oyununda yalnızca kendi düşüncelerinizi ve hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz. Bir başka kullanıcının ne yapacağını söyleyemez ya da onu konuşturamazsınız. (Ancak izin alındığında bu gerçekleşir ve 'Out' olarak belirtildiği sürece bir sorun çıkmaz.)
    ∞ Okul içerisindeki derslerde, derecelendirme sistemi geçerlidir. Bütün profesörler, değerlendirmelerini;
    * O: Olağanüstü
    * B: Beklenenin Üstünde
    * U: Uygun
    * Z: Zayıf
    * F: Felaket
    * İ: İfrit

derecelendirmeleri üzerinden yapmalıdır.

Kurallar
1 sayfadaki 1 sayfası